Strajk kontrolerów lotów i przewoźników paliwa w Grecji

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
26 lipca 2010, 11:57
Trwający od weekendu strajk greckich kontrolerów lotniczych utrudnił w poniedziałek ruch na lotnisku w Atenach. Od poniedziałku strajkują też właściciele cystern dostarczający paliwo do portów lotniczych i stacji benzynowych.

Strajk doprowadził do opóźnienia rano odlotu 42 samolotów, lecz według pracowników ateńskiego lotniska po południu sytuacja może się pogorszyć. W niedzielę na 294 odloty trzy anulowano, a 186 było opóźnionych.

W czasie strajku wykonywane są jedynie prace w "minimalnym zakresie". Sąd uznał, że strajk jest "nadużyciem i jest nielegalny".

Kontrolerzy protestują przeciwko reformie lotnictwa cywilnego, która ma doprowadzić do jego większej konkurencyjności. Domagają się większego zatrudnienia i płacenia za nadgodziny.

Z kolei związek właścicieli ciężarówek i cystern ogłosił w poniedziałek bezterminowy strajk na znak protestu przeciwko planowanej liberalizacji dostępu do usług transportowych. Przed stacjami benzynowymi w kraju zaczynają się tworzyć kolejki samochodów.

Turystyczne biura podróży skarżą się, że strajki w pełni sezonu turystycznego podkopują przemysł turystyczny, główne źródło dochodów pogrążonego w kryzysie kraju.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj