statystyki

Zobacz ranking najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce

4 października 2011, 06:27 | Aktualizacja: 05.10.2011, 07:46
Tylko na Forsal.pl

Polscy studenci cenią przede wszystkim międzynarodowe korporacje - wynika z badania Universum Student Survey. Ponad 15 300 wybrało najlepszych potencjalnych pracodawców. Zobacz, które firmy w ich ocenie gwarantują najbardziej stabilną pracę i dynamiczny rozwój.

reklama

reklama

Ranking „Idealny pracodawca 2011” powstał na podstawie badania Universum Student Survey 2011, w którym wzięło udział 15300 studentów ze stu najważniejszych uczelni w Polsce. Respondenci byli pytani o swoje oczekiwania związane z karierą zawodową oraz o to, jak postrzegają pracodawców obecnych na polskim rynku.

Na podstawie wyników badania sporządzono ranking pracodawców w siedmiu kategoriach: medycyna i farmacja, prawo, nauki humanistyczne, nauki ścisłe, IT, inżynieria oraz biznes.

Badanie Universal Student Survey jest przeprowadzane corocznie w wielu państwach świata. Anna Macnar, Country Manager Uniwersum Polska podkreśla, że polscy studenci w ocenie pracodawców zwracają głównie uwagę na twarde wskaźniki atrakcyjności, takie jak np. dobra kondycja finansowa czy sukces rynkowy.

TVN i Google deklasują wszystkich

Tytuł najbardziej "uniwersalnego pracodawcy” należy się chyba TVN. Spółka medialna znalazła się na pierwszym miejscu wśród najbardziej pożądanych pracodawców dla studentów biznesowych i nauk humanistycznych – czyli aż w dwóch kategoriach. Ponadto TVN doceniają studenci na wydziałach informatycznych oraz nauk przyrodniczych i ścisłych.

Google, najlepszy pracodawca na świecie według międzynarodowego rankingu "The World’s Most Attractive Employers 2011”, w Polsce również zajął 1 miejsce w branży IT, a także wysokie pozycje w pierwszej 10 w kategoriach biznesu i w nauk humanistycznych.

>>> Czytaj też: Ranking najlepszych pracodawców na świecie: Google rządzi rynkiem pracy

Najbardziej wszechstronne pola rozwoju

W ocenie studentów biznesu czołowe miejsca, oprócz TVN SA zajęli Ernst and Young i L’Oreal Polska. Ostatnią spółkę docenili też studenci innych kierunków. L’Oreal zajął mocne pozycje w rankingu nauk ścisłych, humanistycznych i prawnych oraz wśród inżynierów.

Niezależnie od profilu studiów studenci widzieliby swoją wymarzoną pracę w takich korporacjach jak Nestle Polska, Coca-Cola, PKN Orlen, Nokia Simens Networks, Empik, czy Ernst&Young. Badanie pokazało również, że wśród spółek, które interesują studentów jest stosunkowo mało firm z polski. Najbardziej cenione rodzime spółki to TVN, LOT, PKO Bank Polski, czy Telekomunikacja Polska z Orange. 

>> Czytaj też: Praca na emigracji pomaga tylko mężczyznom

Inżynierowie widzą przyszłość w budownictwie, służba zdrowia w farmacji

Przyszli inżynierowie najwięcej punktów przyznali firmom budowlanym. Liderem została Skanska Grupa, a tuż za nią znalazł się Budimex. Za nimi uplasowały się w rankingu KGHM Polska Miedź i Toyota Motor Poland.

Wśród studentów kierunków związanych z medycyną i farmacją, popularnością cieszą się przede wszystkim producenci leków. Pierwsze miejsce w rankingu zajęła Polpharma.

>>> Czytaj też: Absolwenci polskich uczelni nie mają umiejętności praktycznych i nie umieją pracować w zespole

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama

  • Wyślij
  • Drukuj
  • Drukuj
  • 0
  • Wyślij

reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie »

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze