GUS: Sprzedaż detaliczna wzrosła o 13,7 proc., powyżej oczekiwań

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
26 marca 2012, 10:00
Sprzedaż detaliczna w lutym 2011 r. wzrosła o 1,2 proc. w ujęciu miesięcznym, ale zwiększyła się o 13,7 proc. r/r, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

W styczniu 2012 r. sprzedaż detaliczna wzrosła o 14,3 proc. r/r (wobec wzrostu o 8,6 proc. r/r w grudniu).

Jedenastu ekonomistów, uwzględnionych w ankiecie agencji ISB, przewidywało, że sprzedaż detaliczna wzrosła w lutym o 10,4 proc.

Rozbieżności w ich oczekiwaniach były bardzo znaczne i wahały się od 7,6 proc. do 14,3 proc. przy średniej na poziomie 10,43 proc.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISB
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj