Resort rolnictwa: Polska otrzyma z UE 32 mld euro w latach 2014-2020

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
19 września 2013, 17:39
Przewidywany unijny budżet na Wspólną Politykę Rolną w Polsce na lata 2014-2020, wyniesie 32 miliardy euro - zapewnia Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jak informuje resort, w nowej perspektywie finansowej nasz kraj uzyska o około 12 procent więcej unijnych środków na rolnictwo niż otrzymał w latach 2007-2013.

Ministerstwo odpowiada w ten sposób na zarzuty Adama Hofmana. Rzecznik PiS zarzucił ministrowi rolnictwa Stanisławowi Kalembie kłamstwo i powiedział, że wielkość środków unijnych na polskie rolnictwo to 28 miliardów euro, a nie 32 jak wcześniej informował minister.

Tymczasem resort rolnictwa przedstawia szczegółową informację na ten temat, która potwierdza wyliczenia ministra Kalemby.

"W ramach dotychczasowych ustaleń przyjęto, że płatności bezpośrednie po 2013 roku będą zwiększone poprzez przesunięcie do 25 procent środków z II filaru Wspólnej Polityki Rolnej oraz wsparcie krajowe. Jednocześnie budżet krajowy uzupełni środki na Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Również z budżetu krajowego zapewnione zostanie odpowiednie współfinansowanie funduszu PROW" - czytamy w informacji resortu.

Ministerstwo podkreśla, że Polska uzyskała z budżetu Unii najwyższe środki łącznie na wszystkie polityki Unii Europejskiej, co będzie wpływać stabilizująco na sytuację gospodarczą kraju i rozwój rolnictwa.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj