Co można w internecie? Dyskusja o etyce publikowania w sieci

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
23 października 2014, 13:31
Gazety
Gazety/Flickr.com
Grupa podmiotów, zrzeszonych w IAB Polska, stanowiących część Grupy Wydawców Wielomediowych, wyszła z inicjatywą zaproszenia wszystkich zainteresowanych na spotkanie inicjujące prace nad standardami etycznych praktyk wykorzystywania treści w internecie. W grupie tej znalazł się Infor Biznes.

Celem dyskusji jest przygotowanie dokumentu, który ma odpowiedzieć na pytania o to, jak cytować i republikować teksty w internecie, jak chronić własność i zwalczać piractwo, a także o to, jak może wyglądać obecność w sieci tekstów premium, do których dostęp jest płatny.

Więcej informacji zawiera list intencyjny od grupy pomysłodawców inicjatywy.

Pierwsze spotkanie i jednocześnie otwarcie dyskusji zaplanowano na czwartek 13 listopada, w siedzibie IAB Polska w godzinach 15-17. Projekt Kodeksu Dobrych Praktyk ma być gotowy do 2 marca 2015 roku.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Dziennik.pl
Tematy: media
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj