"Wydawanie gier mobilnych zewnętrznych producentów jest naturalnym krokiem naszego rozwoju i jednocześnie silnie uzasadnionym biznesowo rozszerzeniem działalności spółki. Notujemy liczne sukcesy związane z publikacją i marketingiem tytułów własnych. Wprowadzenie na rynek kilku takich gier rocznie pomoże nam rozwijać się dużo szybciej" - powiedział Kościelny, cytowany w komunikacie.

Korzystając z wieloletniego doświadczenia z zakresu produkcji i promocji, Vivid Games powołało do życia program umożliwiający zewnętrznym producentom dostęp do rynku, skuteczną promocję i monetyzację, swoich produktów, podano w komunikacie.

"W ramach działalności programu, zewnętrzni producenci uzyskają dostęp do autorskich technologii: multi-platformowego silnika rozgrywek wieloosobowych, systemu dostarczania treści, jak również wiedzy oraz sprawdzonych rozwiązań z zakresu produkcji, analityki i monetyzacji. Program obejmie również kompleksowe działania promocyjne w kanałach dystrybucji, produkcję materiałów marketingowych, pozyskanie użytkowników, zarządzanie i wsparcie społeczności" - czytamy dalej.

"Poszukujemy gier free-to-play przeznaczonych dla graczy mid-core. Vivid Games jest w stanie zapewnić niezbędne zaplecze, jak również zaangażować się w finansowanie. Dzięki temu oraz dzięki możliwości połączenia ze światowej klasy licencjami IP możemy zmultiplikować potencjał sprzedażowy każdego produktu" - wskazał prezes Vivid Games.

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Jest jednym z najnowocześniejszych, niezależnych studiów deweloperskich w Europie. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit "Real Boxing". W czerwcu 2012 r. Vivid Games zadebiutował na rynku NewConnect