Zdecydowanie najlepszy pod względem przychodów w 2015 roku okazał się JP Morgan, na który złożyły się przychody stałe, zyski z posiadanych akcji oraz bankowości. Bank wygenerował łącznie 22,7 mld dol. – wynika z danych firmy analitycznej Coalition.

JP Morgan osiągnął najlepsze wyniki w zakresie przychodów z bankowości inwestycyjnej, okazał się także najlepszy w kategorii „przychody stałe” (m. in. w podkategorii „sekurytyzacja”) oraz „bankowość” - pisze portal businessinsider.com.

Drugie miejsce w zestawieniu zajął Goldman Sachs, osiągając drugi wynik we wszystkich głównych kategoriach ("przychody stałe", "akcje" oraz "bankowość").

Na trzecim miejscu w zestawieniu uplasowały się Citigroup oraz Bank of America Merrill Lynch. Citigroup osiągnęło największe wyniki w podkategorii „przychody stałe z rynków wschodzących”, natomiast Bank of America okazało się bezkonkurencyjne w podkategorii „kredyty” oraz „finanse miejskie”.

Kolejne miejsca w rankingu najlepszych banków zajęły Deutsche Bank. Morgan Stanley, Credit Suisse, Barclays, UBS, HSBC, BNP Paribas oraz Societe Generale.

>>> Czytaj też: Wszystko zostało w rodzinie. Syn szefa administracji Putina będzie wiceszefem Sbierbanku