"Wzywający informują o obniżeniu, począwszy od dnia 18 kwietnia 2016 r., ceny, po której będą nabywane akcje spółki objęte zapisami złożonymi w odpowiedzi na wezwanie. Do dnia 17 kwietnia 2016 r. włącznie cena za jedną akcję spółki w wezwaniu wynosi 4,35 zł. Począwszy od dnia 18 kwietnia 2016 r. cena za jedną akcję spółki w wezwaniu wynosi 3,49 zł" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec marca cena w wezwaniu Penta Investments i Krockella do sprzedaży akcji EMF została podniesiona do 4,35 zł z 3,49 zł pierwotnie.

Wcześniej zarząd EMF ocenił, że pierwotna cena zaproponowana w wezwaniu Penta Investments i Krockella nie uwzględnia wartości spółki i nie odpowiada jej wartości godziwej.

Na początku marca Penta Investments Limited, Bookzz Holdings Limited, EMF Holding 2 B.V., Marek Ondrejka, Krockella Limited, Krockella s.r.o. oraz EMF Holding 4 B.V. wezwali do sprzedaży 25,99 mln akcji Empik Media & Fashion (EMF), stanowiących 24,6% kapitału zakładowego, po 3,49 zł za akcję.

Grupa Empik Media & Fashion jest dystrybutorem produktów z kategorii media, rozrywka, lifestyle, artykuły dziecięce, odzież, obuwie, kosmetyki. Grupę tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz Empik Media & Fashion jako spółka holdingowa.