Nie będzie wyłączenia sklepów internetowych od podatku handlowego. Większość sklepów prowadzi sprzedaż to nie tylko internetowo, ale też na miejscu. Nie będzie żadnego wyróżnika ani zwolnienia - tłumaczył minister.

Jeszcze kilka dni temu w rozmowie z PAP Wiesław Janczyk, wiceminister finansów stwierdził, że sprzedaż internetowa nie zostanie ostatecznie objęta podatkiem handlowym.

"W środę (tj. 13.04) podczas posiedzenia zespołu przedstawiliśmy założenia do projektu ustawy o podatku od handlu detalicznego, są one bardzo ukierunkowane. Wyłączono z dyskusji niektóre obszary, w których trudno było uzyskać akceptację społeczną dla tego projektu. (...) handel w sobotę i w niedzielę, ale też cała sfera handlu internetowego, która ostatecznie nie zostanie opodatkowana" - powiedział w rozmowie z PAP Janczyk.

Dodał wtedy, że ostateczny projekt zostanie przedstawiony w ciągu dwóch, trzech tygodni.

"Pewnego rodzaju zaskoczeniem było dla nas to, że podczas posiedzenia zespołu pojawiła się tak silna akceptacja wobec dwóch stawek podatkowych, z wyłączeniem tej pierwszej, na poziomie 0,4 proc. Wówczas kwota wolna wynosiłaby 17 mln zł miesięcznie i pozostałaby stawka 0,8 proc. dla miesięcznego przychodu do 170 mln zł oraz stawka 1,4 proc. powyżej 170 mln zł. Tę propozycję zgłosili parlamentarzyści, były oklaski i to nam dało sporo do myślenia" - powiedział.