statystyki

Energa przyjmie aktualizację strategii późną jesienią tego roku

11 sierpnia 2016, 12:09 | Aktualizacja: 11.08.2016, 12:38
Źródło:ISBnews

Energa przyjmie zaktualizowaną strategię "późną jesienią" tego roku; liczy na określenie do tego czasu ram regulacyjnych, poinformował prezes Dariusz Kaśków.

Reklama

Reklama

"Regulacje prawne wpływają na opóźnienie ogłoszenia strategii. Jesień kończy się 20 grudnia - do tego czasu może być znany kształt rynku mocy i prawa wodnego" - powiedział Kaśków dziennikarzom.

Wcześniej, podczas konferencji prasowej prezes wskazywał, że w aktualizacji Energa odniesie się także do polityki dywidendowej.

"Będziemy się starali w ramach aktualizacji strategii, którą będziemy chcieli przyjąć późną jesienią tego roku , zawrzeć politykę dywidendową" - powiedział.

Energa podała dziś, że założenia strategiczne sygnalizowane przez zarząd skupiają się m.in. na zapewnieniu stabilności i bezpieczeństwa dostaw energii, od wytworzenia po dostarczenie do klientów. Stąd decyzja o ponownym uruchomieniu projektu budowy bloku energetycznego w Ostrołęce klasy ok. 1000 MW. Obecnie trwają prace, których celem jest osiągnięcie gotowości przetargowej, a następnie wyłonienie generalnego wykonawcy nowoczesnej elektrowni węglowej.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze