statystyki

Grupa Lotos zdecyduje o dalszym udziale w Yme po przygotowaniu ponownego PDO

11 sierpnia 2016, 13:08 | Aktualizacja: 11.08.2016, 13:41
Źródło:ISBnews

Grupa Lotos razem z Repsolem i innymi udziałowcami koncesji Yme przygotuje ponowny plan zagospodarowania złoża (PDO) do początku przyszłego roku i wtedy zdecyduje o swoim dalszym udziale w projekcie, poinformował wiceprezes Marcin Jastrzębski.

Reklama

Reklama
"Jesteśmy w trakcie, wspólnie z Repsolem i innymi udziałowcami, przygotowania ponownego PDO, czyli planu zagospodarowania złoża. Głęboko wierzymy, że to złoże będzie pracowało" - powiedział Jastrzębski podczas konferencji prasowej.

Według planu, PDO ma powstać do początku przyszłego roku.

"Kiedy powstanie, będziemy się zastanawiać z zarządem, czy chcemy w tym uczestniczyć" - dodał wiceprezes.

Niezrealizowany projekt Yme wygenerował dla Lotos Norge aktywo podatkowe, które zgodnie z norweskim prawem spółka może odmrozić. m.in. poprzez wykorzystanie przepływów pieniężnych generowanych z wydobycia węglowodorów na polach Heimdal i Sleipner.

W 2015 r. Grupa Lotos oraz inni członkowie konsorcjum opracowywali plan likwidacji infrastruktury związanej ze złożem Yme.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. W 2015 r. Grupa Lotos odnotowała 22,7 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze