statystyki

Oporne kraje będą przegłosowane? Szwecja: UE może przyjąć milion uchodźców rocznie

16 września 2016, 18:40 | Aktualizacja: 16.09.2016, 18:41
Źródło:PAP
Sztokholm, Szwecja.

Sztokholm, Szwecja. źródło: ShutterStock

Unia Europejska jest w stanie przyjąć milion uchodźców rocznie - powiedział w piątek Reutersowi szwedzki minister sprawiedliwości i migracji Morgan Johansson. Jego zdaniem, z braku porozumienia w UE, nowe zasady azylowe powinny być przyjęte większością głosów.

Reklama

Reklama

"Europa jako kontynent musi ponieść swoją część odpowiedzialności za globalny kryzys uchodźczy (...). Unia Europejska powinna być zdolna przyjąć milion uchodźców rocznie - powiedział minister z Partii Robotniczej-Socjaldemokratów. - Jesteśmy najbogatszym kontynentem świata i jest oczywiste, że jeśli w ogóle jest ktoś, kto naprawdę może sobie z tym poradzić, to jest to Europa z 500 milionami osób".

Jego zdaniem Unia Europejska potrzebuje stałego mechanizmu rozdziału migrantów między kraje UE, systemu kwotowego zobowiązującego do przyjęcia pewnej ich liczby z obozów poza UE, oraz bardziej zharmonizowanych zasad udzielania azylu.

"W przypadku braku zgody, są zasady podejmowania decyzji, których można użyć. Również w tym obszarze mogą być stosowane decyzje podejmowane większością głosów" - powiedział Johansson.

Szwecja przyjęła w 2015 roku 163 tys. migrantów starających się o azyl, co jest rekordem w jej historii i największym odsetkiem w UE, jeśli weźmie się pod uwagę liczbę mieszkańców tego kraju wynoszącą ok. 10 mln. Do całej UE napłynęło w ubiegłym roku ok. 1,3 mln migrantów.

Johansson ujawnił, że wraz z innymi ministrami krajów nordyckich napisał list do Komisji Europejskiej z apelem o podjęcie działań przeciwko Węgrom w związku ich polityką odmawiania przyjmowania migrantów. Reuters podkreśla, że wypowiedzi ministra na ten temat stoją w sprzeczności ze stanowiskiem nie tylko Węgier, ale także innych krajów Europy Środkowej odrzucających przyjmowanie migrantów.

>>> Czytaj też: Schulz dla "FAZ": Europa Środkowa zostawiła Niemcy na lodzie

Reklama

Reklama

 • y(2016-09-16 18:55) Odpowiedz 480

  Szwecja nie powinna się wypowiadać na temat migracji na skale europejską, skoro nie potrafią utrzymać porządku we własnym kraju.

 • Wrocławianin91(2016-09-16 23:05) Odpowiedz 321

  Wobec Szwedek odczuwam współczucie, spowodowane losem jaki je spotka. Natomiast wobec Szwedów odczuwam jedynie pogardę. Ich tchórzliwość, zniewieściałość i brak instynktu samozachowawczego, czynią z nich pretendentów do zbiorowej nagrody Darwina. Doprawdy wobec muzułmanów mogę odczuwać niechęć, nienawiść, lecz nie żywię wobec ich religii pogardy ponieważ czyni ich ekspansywnymi i wspiera rozrost ich populacji. Podsumowując nienawiść jest w mojej ocenie mniej negatywnym odczuciem niż pogarda, a sytuacja Europy przypomina nieco sytuację starożytnych Rzymian. Byli oni przekonani o trwałości swej kultury, która miała 1000 lat i obejmowała zasięgiem trzy kontynenty, lecz depopulacja na skutek zmian klimatycznych, epidemii, oraz ubożenie ludności, wzrastające różnice majątkowe, zanik klasy średniej i demoralizacja wywołana wpływami niekompatybilnego z ich etosem obywatelskim chrześcijaństwa doprowadziły do degeneracji i podatności na barbarzyńców, których wcześniej odpierali przez kilkaset lat bez większych problemów. To nie siła Wizygotów,Hunów czy Franków zdecydowała o upadku Rzymu tylko wewnętrzny stan Rzymu. A teraz Europa obecnie te same czynniki wewnętrzne depopulacja ( w stosunku % wobec ludności świata), zanik klasy średniej (wywołany przenoszeniem produkcji, globalizacją, coraz mniejszym % w PKB inwestycji i oszczędności oraz kreacją pieniądza opartego na długu, a także idee pokolenia 68 i szkoły frankfurckiej, które spowodowały demoralizację Europejczyków i narzucanie im polityki poczucia winy i wstydu z powodu własnej tożsamości i dziedzictwa. Porównanie Europy sprzed 100 lat a obecnej pokazuje jak wielki jest upadek naszej cywilizacji, całe szczęście my Polacy, choć raz wykazujemy się instynktem i roztropnością przed szkodą obserwując eksplozje z boku i licząc na to że nie oberwiemy rykoszetem

  Pokaż odpowiedzi (4)
 • ert(2016-09-16 21:07) Odpowiedz 280

  ...na dobry początek, winno by się zaaplikować temu Szwedowi rodzinkę imigrancką...do jego uroczego domku, z ogródkiem zapewne...

 • edw(2016-09-16 20:48) Odpowiedz 240

  Malmö pod względem bezpieczeństwa zaczyna przypominać Johannesburg. Najciekawsze, że Szwedom wyraźnie to odpowiada.

 • @@@(2016-09-17 00:33) Odpowiedz 140

  Johansson, masz sponsora ? Czy tak sam z siebie bełkoczesz ?

 • emigrant(2016-09-17 11:54) Odpowiedz 100

  Na siłe ktos tym steruje żeby rozbić kulture tradycje narodów. Jednolitosc w całej Europie. Predzej sie Unia rozpadnie niż do tego dojdzie, aczkolwiek nie zdziwił bym sie jakby ta stara Unia dalej była Unią bo masa ogłupuonych ludzi plus ich przybysze wszystko.przegłosują na Nie. Przykładem jest UK w referendum. Nie sądze że imigrancji głosowali za wyjsciem. To rodowici Brytole (anglicy bo szkoci to matoły ktore nawet swojego banku nie mają bo sa w posiadaniu angoli) zdecydowali o wyniku referendum i brawo dla nich

 • Eltor(2016-09-17 12:06) Odpowiedz 50

  Jak w sprawach fundamentalnych takich, jak przetrwanie narodu, chcą nas przegłosowywać czyli otwarcie zmuszać do samobójstwa, to należy się z tej Unii-coraz-mniej-europejskiej ewakuować. Kolorowe papierki z cyferkami czy przetrwanie narodu? Odpowiedź jest prosta.

 • aassdd(2016-09-16 23:23) Odpowiedz 41

  Najbogatszy kontynent xddd USA > Eu

  Pokaż odpowiedzi (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze