"Ten program jest dla mnie absolutnie kluczowy. Absolutnie najważniejszy. On może zmienić życie naszego kraju na wiele dekad przed nami" - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki podczas konferencji na temat programu Mieszkanie plus w Białej Podlaskiej.

Jak ocenił Morawiecki, program taniego budownictwa mieszkaniowego jest "wielką, niedokończoną rewolucją". "Można powiedzieć, niedokończoną rewolucją jeszcze z czasów Solidarności. Bo przecież demokratyzacja, czy równość szans, to jest właśnie danie szansy jak największej, możliwie największej liczbie ludzi w życiu publicznym, w życiu gospodarczym i w życiu społecznym" - mówił Morawiecki.

"Ale jak ci ludzie mieliby normalnie funkcjonować, jeśli albo nie ma mieszkań, albo przez ten brak mieszkań są zmuszani de facto do emigracji zarobkowej, która staje się czasami niestety zbyt często emigracją docelową" - tłumaczył.

Jak podkreślił, dzięki temu programowi Polaków będzie stać na mieszkania. "Właśnie poprzez budowę tanich mieszkań, mieszkań, które będą kosztowały za metr kwadratowy tyle, żeby potem ich cena wynajmu z możliwością dojścia do własności dawała odpowiednią perspektywę tym ludziom. Perspektywę, która ich skłoni do pozostania w kraju" - powiedział. Jak dodał, rząd Prawa i Sprawiedliwości chce tym programem przełamać "niemożność stworzenia odpowiednich warunków dla życia dla możliwie najszerszych rzesz ludności".(PAP)