W komunikacie przypomniano, że wśród inwestycji jest budowa wysokiego na 40 m rollercoastera o nazwie Lech i modernizacja atrakcji Wesołego Miasteczka.

"Od 2013 r. TMR aktywnie koncentruje swoją strategię na Polsce. [...] Wizją TMR w Polsce jest wykreowanie 'Nowej ery Szczyrku i Wesołego Miasteczka" i rozwinięcie ośrodków górskich i parków rozrywki poprzez znaczące inwestycje w infrastrukturę i obiekty. Od końca ubiegłorocznego sezonu letniego park o powierzchni 26 ha podlega istotnej renowacji" - czytamy w komunikacie.

W kwietniu 2015 r. Tatry Mountain Resorts (TMR) podpisał z WPKiW S.A. wiążącą umowę nabycia za 30 mln zł 75% udziałów w Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie. TMR, który wejdzie spółki celowej (SPV) będącej operatorem obiektu, zamierzał w ciągu 5 lat zainwestować w niego 120 mln zł.

W październiku ub.r. TMR poinformował, że zainwestuje w Szczyrku w II etapach łącznie ponad 60 mln euro w infrastrukturę narciarską do rozpoczęcia sezonu 2019/2020.

Tatry Mountain Resorts a.s. z siedzibą w Liptovský Mikuláš jest największym podmiotem świadczącym usługi turystyczne na Słowacji. Spółka jest właścicielem i operatorem ośrodków narciarskich i hoteli w Tatrach Wysokich i Tatrach Niskich. Jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy od października 2012 r.

(ISBnews)