Konkurs dotyczy zaprojektowania wysokiej klasy (business exclusive) hotelu świadczącego pełen zakres usług noclegowych, biznesowych, gastronomicznych i bankietowo-konferencyjnych. Planowana powierzchnia hotelu to ok. 16 tys. m kw. W hotelu zaplanowano 220 pokoi, w których znajdzie nocleg ponad 400 gości. PPL planuje, że hotel prowadzi sieć Marriotta.

- Inwestycja w drugi obiekt hotelowy na terenie Lotniska im. Chopina ma na celu podniesienie atrakcyjności portu dla podróżnych – poszerzenie zakresu usług oferowanych na lotnisku o kolejne zaplecze noclegowe, biznesowe i rekreacyjne. W wymiarze ekonomicznym, to również dywersyfikacja źródeł przychodów przedsiębiorstwa – mówi Michał Marzec, dyr. P.P. „Porty Lotnicze”

Konkurs będzie przeprowadzony we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP). „Porty Lotnicze” po raz pierwszy zdecydowały się na współpracę z SARP.

- Zdecydowaliśmy się na współpracę ze SARP, ponieważ zależy nam na wysokim poziomie konkursu. Chcemy wybrać najlepszy i najciekawszy projekt. Współpraca ta gwarantuje, że informacja o konkursie dotrze do wszystkich zainteresowanych. Udział w konkursach architektonicznych jest nobilitujący w branży, możemy więc liczyć na projekty uznanych architektów i pracowni architektonicznych – dodał Michał Marzec.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trybie zamówień publicznych i ogłoszony 19 grudnia br. m.in.: w Dzienniku Europejskim i w biuletynie SARP. Rozstrzygnie go w marcu 2009 r. 7-osobowa komisja. W połowie 2010 r. planowane jest rozstrzygnięcie przetargu publicznego na wykonawcę inwestycji. Zakończenie budowy to koniec 2011 r.

Budowa drugiego hotelu na lotnisku Okęcie została zapisana w planach przygotowania stołecznego portu do Euro 2012. Dzięki inwestycji będą działały dwa hotele, które zaoferują gościom ponad 700 miejsc noclegowych.