Teknos zawarł umowę przejęcia od firmy Śnieżka biznesu farb proszkowych, podała spółka."To przejęcie jest związane ze strategią rozwoju Grupy Teknos. Od wielu lat udaje się nam pomyślnie rozwijać działalność w segmencie farb proszkowych. Ta operacja stanowi naturalny krok w rozwoju firmy Teknos. Dzięki niej podniesiemy poziom obsługi w zakresie farb proszkowych i zapewnimy sobie nowe możliwości dalszego rozwoju na polskim rynku" - powiedział senior vice president w Metal Segment grupy Teknos Lassi Tirkkonen, cytowany w komunikacie.

Nabycie od firmy Śnieżka biznesu farb proszkowych pozwoli Teknos zwiększyć możliwości w zakresie badań i rozwoju oraz produkcji, a także umocnić swoją pozycję na rozwijającym się rynku polskim oraz skrócić łańcuch dostaw produktów, podano także.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. jest jednym z czołowych producentów farb i lakierów w Polsce. W 2003 r. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie i Białorusi fabryki produkują rocznie około 140 mln litrów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, adresowanych na rynek krajowy i rynki zagraniczne.

Teknos jest jednym z czołowych europejskich dostawców farb przemysłowych, który zajmuje silną pozycję w segmencie detalicznym oraz farb dekoracyjnych. Prowadzi produkcję w ośmiu krajach: Finlandii, Szwecji, Danii, Niemczech, Polsce, Rosji, Chinach i Holandii. Sprzedaż netto spółki w 2015 r. wyniosła 291 mln euro. Zatrudnia 1 300 osób.

(ISBnews)