USA: Szef Pentagonu rozpocznie podróż do Japonii i Korei Płd. 1 lutego

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
25 stycznia 2017, 19:00
Nowy szef Pentagonu James Mattis rozpocznie za tydzień, 1 lutego, podróż do Japonii i Korei Południowej, gdzie spotka się z ministrami obrony tych krajów - poinformował w środę rzecznik Pentagonu.

Zadaniem Mattisa będzie zapewnienie partnerów, że "Stany Zjednoczone są wierne swym trwałym sojuszom" - powiedział rzecznik. Japonia i Korea Południowa to bliscy sojusznicy USA w Azji.

Będzie to pierwsza podróż zagraniczna Mattisa jako szefa Pentagonu.

James Mattis, emerytowany generał piechoty morskiej, został zatwierdzony przez Senat USA na stanowisko sekretarza obrony w piątek, tuż po inauguracji prezydenta Donalda Trumpa. Jeszcze tego samego dnia został także zaprzysiężony. (PAP)

fit/ kar/

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj