"Zarząd podjął decyzje dotyczące:

1) Zakończenia działalności paczkomatowych ( i sprowadzenia paczkomatów do Polski):
a) w Malezji - prowadzonej za pośrednictwem spółki zależnej emitenta – InPost Malaysia,
b) na Ukrainie - prowadzonej za pośrednictwem spółek zależnych emitenta – Postha 24 LLC i Integer Ukraine LLC" - czytamy w komunikacie.Jednocześnie spółka podjęła decyzję o braku kontynuacji projektów paczkomatowych i zamknięciu spółek: w Norwegii - prowadzonej za pośrednictwem spółki zależnej – InPost Norway AS, w Hiszpanii prowadzonej za pośrednictwem spółki – E-commerce Innovations SL, w Brazylii prowadzonej za pośrednictwem spółki zależnej – InPost do Brasil logistica e locacao de equipamentos LTDA, podano także.

Interger.pl postanowił także o zawiązaniu rezerw na koszty transportu maszyn z Malezji i Ukrainy do Polski oraz kosztów związanych z zamknięciem działalności we wszystkich wymienionych krajach.

Reklama

"Zarząd emitenta szacuje, że łączne koszty związane z zakończeniem działalności w wyżej wymienionych krajach mogą wynieść około 5,5 - 6 mln zł" - czytamy dalej.

"Decyzja emitenta o zakończeniu działalności paczkomatowej w wyżej opisanych krajach umotywowana jest niedostatecznymi perspektywami rozwoju biznesu bez znaczących nakładów i znaczącego zwiększania liczby Paczkomatów w każdym z tych krajów" - podsumowano w komunikacie.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.