Grupa Kęty spodziewa się utrzymania dobrej koniunktury w 2017 r.Warszawa, 08.02.2017 (ISBnews) - Grupa Kęty spodziewa się utrzymania się dobrej koniunktury w 2017 r. Ewentualne uruchomienie funduszy unijnych sprawi, że zakładane wyniki będzie łatwiej osiągnąć lub będą one wyższe, poinformował członek zarządu Adam Piela.

"Spodziewamy się utrzymania dobrej koniunktury w 2017 r." - powiedział Piela podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że dla Grupy Kęty obecna koniunktura jest korzystna, a ewentualne uruchomienie kolejnej transzy funduszy unijnych może jeszcze poprawić sytuację.

"Fundusze mogą sprawić, że będzie łatwiej osiągnąć zakładane cele lub, że uda się wypracować lepsze wyniki" - powiedział.

"Jeśli chodzi o wyniki wypracowywane już w tym roku, to styczeń jest bardzo dobry, luty również" - dodał prezes Dariusz Mańko.

Grupa Kęty podała wczoraj, że prognozuje 2 500 mln zł skonsolidowanych przychodów w 2017 roku wobec 2 252 mln zł szacowanych za 2016 r. (+11% r/r) oraz 227 mln zł zysku netto w tym roku, wobec 275 mln zł w 2016 r. (-18% r/r).

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2015 r. miała 2 027,15 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)