Haitong obniżył rekomendację Orange Polska do 'sprzedaj', a wycenę do 5 złWarszawa, 15.02.2017 (ISBnews) - Haitong Bank obniżył rekomendację dla Orange Polska do "sprzedaj" z "kupuj" i obniżył cenę docelową akcji do 5 zł z 6 zł, wynika z raportu z 14 lutego.

Na początku dzisiejszej sesji kurs operatora spadał o 1,6% do 4,92 zł.

"Obniżka jest spowodowana przez kilka czynników. Po pierwsze, bezprecedensowa w historii spółki Orange Polska zapowiedź braku wypłaty dywidendy zaskoczyła bank i wpłynęła na dywidendowy model wyceny akcji" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.

Dodatkowo, analitycy uwzględnili w wycenie wysokie prawdopodobieństwo konieczności zapłacenia nałożonej przez UE kary w wysokości 650 mln zł. Bank obniżył również prognozę zysku EBITDA spółki na lata 2017/18/19 odpowiednio o 3/6/6%, do czego przyczyniły się wyższe od zakładanych koszty marketingowe.

"W IV kw. 2016 r. spółka wyraźnie zwiększyła przyłącza nowych klientów szczególnie na dostępie światłowodowym. Zdaniem Haitong, można się spodziewać, że Orange będzie nadal agresywnie promowała te usługi, co nadal będzie przyczyniało się do dużych wydatków komercyjnych (pozyskania klientów oraz marketing)" – czytamy dalej.

(ISBnews)