Sprzedaż detaliczna w listopadzie poniej oczekiwań

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
23 grudnia 2008, 10:07
Sprzedaż detaliczna spadła w listopadzie 2008 roku o 9,0% w ujęciu miesięcznym, ale zwiększyła się o 2,7% r/r, podał Główny Urząd Statystyczny.

W październiku sprzedaż detaliczna wzrosła o 7,9% r/r.

W listopadzie najszybciej rosła sprzedaż w działach: "włókno, odzież, obuwie" - o 26,2% r/r oraz "pozostała sprzedaż detaliczna w niewyspecjalizowanych sklepach" - o 24,3% r/r.

Dziesięciu ekonomistów, uwzględnionych w ankiecie agencji ISB, przewidywało, że sprzedaż detaliczna wzrosła w listopadzie średnio o 6,6%. Rozbieżności w ich oczekiwaniach były tym razem niezbyt duże iod 5,0% do 7,5% przy średniej na poziomie 6,62%.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISB
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj