Fitch podtrzymał rating BB Alior Banku, perspektywa stabilnaWarszawa, 17.02.2016 (ISBnews) - Fitch Ratings utrzymał rating podmiotu Alior Banku na niezmienionym poziomie BB z perspektywą stabilną, podał bank.

Fitch wskazał, że ocena rentowności Aliora na poziomie BB odzwierciedla jego szybką ekspansję kredytową oraz wyższy apetyt na ryzyko kredytowe niż konkurencja, podano w komunikacie.

"Agencja Fitch nie przewiduje żadnych pozytywnych działań ratingowych w najbliższym czasie, przy czym wskazuje, że następujące czynniki byłyby pozytywne dla profilu kredytowego banku i w połączeniu mogłyby doprowadzić do uaktualnienia swojej oceny rentowności: silniejsza kapitalizacja, umiarkowanie wskaźników wzrostu, stabilna jakość aktywów i dłuższe odnotowanie stałej rentowności w środowisku niskich stóp procentowych i podatku bankowego" - czytamy dalej.

Pełna ocena ratingowa nadana przez Fitch prezentuje się następująco:

1. Rating długoterminowy podmiotu (long-term foreign currency IDR): BB perspektywa stabilna

2. Rating krótkoterminowy podmiotu (short-term foreign currency IDR): B

3. Długoterminowy rating krajowy (national long-term rating): BBB+(pol), perspektywa stabilna

4. Krótkoterminowy rating krajowy (national short-term rating): F2(pol)

5. Viability Rating (VR): bb

6. Rating wsparcia (support rating): 5

7. Minimalny rating wsparcia (support rating floor): No Floor, podał też bank.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku wyniosły 46,58 mld zł na koniec III kw. 2016 r.

(ISBnews)