Bikershop pozyskał 3,59 mln zł z publicznej emisji obligacji serii B


Warszawa, 14.03.2017 (ISBnews) - Bikershop Finanse, spółka utworzona przez Bikershop Sp. z o.o. s.k. pozyskała 3,585 mln zł z publicznej emisji obligacji, poinformowała spółka. Maksymalna wartość emisji wynosiła 5 mln zł.
"Emisja obligacji serii B jest drugą emisją zakończoną przez nas sukcesem. Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni, ponieważ pozyskaliśmy środki które pozwolą nam na dalsze zwiększanie skali naszej działalności. W zeszłym roku zwiększyliśmy wartość przychodów o 63%, a zysk netto o 20%. Te liczby doskonale pokazują, że nasz biznes rozwija się bardzo dynamicznie, a środki pozyskane z emisji pozwolą nam rozwijać się jeszcze bardziej" - powiedział prezes Stanisław Kwiecień, cytowany w komunikacie.
Bikershop Finanse oferowała 2-letnie obligacje serii B, o wartości nominalnej 1000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,5% w skali roku i odsetkami wypłacanymi kwartalnie. Obligacje będą notowane na rynku Catalyst, podano także.
Bikershop Sp z o.o. s.k. jest znaczącym dystrybutorem hurtowym i detalicznym na rynku sprzętu sportowego, akcesoriów oraz odzieży sportowej. W 2016 r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 182,6 mln i wypracowała zysk netto na poziomie 6,5 mln zł wobec odpowiednio 111,8 mln zł i 5,4 mln zł w 2015 r (przychody wzrosły o 63%, a zysk o 20%).
(ISBnews)