Ok. 400 nowych miejsc pracy w centrum logistycznym w podłódzkim Strykowie zaoferuje w tym roku Grupa Geis. W lutym firma uruchomiła tam sortownię paczek i hub drobnicowy, planuje również przeniesienie do tej lokalizacji całego swojego zaplecza biurowego.

"To już kolejna na przestrzeni ostatniego tygodnia informacja o nowych miejscach pracy w aglomeracji łódzkiej. Uruchomiony w Strykowie w okolicy skrzyżowania autostrad obiekt jest największym z dotychczasowych infrastrukturalnych projektów Grupy Geis w Polsce" - podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na konferencji we wtorek.

Zdanowska przypomniała, że kilka dni temu firma Whirlpool ogłosiła decyzję o uruchomieniu w Łodzi Centrum Usług Wspólnych dla regionu EMEA i zatrudnieniu w nim 200 nowych pracowników. Plany rozwojowe zdradziło też obecne od dawna w Łodzi Fujitsu - na informatyków, programistów, specjalistów od rachunkowości czy administratorów IT czeka tam 500 stanowisk. Jak podsumowała prezydent, to tysiąc nowych miejsc pracy w aglomeracji łódzkiej, zadeklarowanych przez trzy duże korporacje.

W ostatnich latach region łódzki - szczególnie okolice oddalonego od Łodzi Strykowa położonego przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A2 - staje się prawdziwym zagłębiem logistycznym na mapie Polski i Europy. Grupa Geis dołączyła do licznego grona globalnych firm, które zlokalizowały tu swoje centra logistyczne i magazynowe, są wśród nich m.in. Raben, GLS, Arvato, Dachser, UPS, Leroy-Merlin, Castorama, Flextronics czy Rossmann.

Inwestycja Grupy Geis powstała na działce o powierzchni 12 ha, zakupionej przez firmę. Na powierzchni ok. 10 tys. m kw. powstała główna sortownia, czyli dystrybucyjne "serce" firmy. Dwa działające w nim sortery mają przepustowość 16 tys. paczek na godzinę.

Sortownia pracuje w cyklu nocnym - sortowane są w niej paczki i palety, docierające z całego kraju, które są potem kierowane do lokalnych terminali dystrybucyjnych.

"Obiekt w Strykowie to inwestycja na lata. W ciągu 2-3 lat powstanie drugi taki sam, co będzie wiązało się z dużym popytem na pracowników - zarówno magazynowych, jak i biurowych. Grupa Geis jeszcze w tym roku chce otworzyć w Strykowie także swoją centralę rejestrową. Będziemy potrzebować pracowników kadr, marketingu, księgowości, handlowców" - zaznaczył dyrektor zarządzający grupy Geis Adam Kwiatkowski.

Grupa Geis to firma istniejąca od 1948 r. Działa na rynku międzynarodowym jako dostawca kompleksowych rozwiązań logistycznych, zatrudniając ponad 6 tys. pracowników w 112 centrach logistycznych i dystrybucyjnych w całej Europie.

"W całej Polsce zatrudniamy 1,2 pracowników. W najnowszej lokalizacji pod Strykowem pracuje już 200 osób, a docelowo chcemy tam stworzyć 400 miejsc pracy. Od kilku miesięcy prowadzimy intensywną rekrutację; poszukujemy przede wszystkim pracowników magazynów, sortowni, operatorów wózka, ale także pracowników biurowych - księgowości, kadr, obsługi klienta" - poinformowała dyrektor personalna Grupy Geis w Polsce Dorota Wójcik.

W Polsce Grupa Geis jest obecna od 2006 r. Świadczy usługi w zakresie m.in. transportu krajowego i międzynarodowego, morskiego i lotniczego, transportu paczek, palet, usług celnych oraz logistyki magazynowania. Jej zeszłoroczny obrót wyniósł ok. 300 mln zł. (PAP)

>>> Polecamy: Imponujący wzrost wpływów z podatku VAT. Kogo pochwalić za dobre wyniki budżetu?