Wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki uczestniczył w środowym spotkaniu w Ministerstwie Rozwoju z okazji ogłoszenia nowej inicjatywy, mającej na celu wsparcie młodych polskich firm w wejściu na rynek. W lipcu w Warszawie ruszy akcelerator Startberry, utworzony przez trzy firmy – EY, Senfino i Microsoft. Młode firmy dostaną tam m.in. wsparcie technologiczne i biznesowe oraz prawne, będą też mogły korzystać z przestrzeni biurowej.

W opinii wicepremiera dzięki nowemu projektowi będą mogły kiełkować młode, lokalne firmy. "Chciałbym, żeby tworzyły wartość dodaną z międzynarodowymi partnerami" - dodał.

Dyrektor generalny firmy Microsoft Satya Nadella zwrócił uwagę, że start-upy ogrywają ważną rolę "w stymulowaniu cyfrowej transformacji w Polsce". "Poprzez to partnerstwo chcemy umożliwić każdemu polskiemu start-upowi dostęp do zasobów, platformy technologicznej i ekspertów technicznych, co pomoże im w budowie cyfrowych kompetencji, ekspansji na nowe rynki i chwytaniu szans biznesowych" – podkreślił.

Nabór do inkubatora Startberry rozpoczął się w środę 29 marca. (PAP)

Reklama