Neuca nawiązała współpracę z Kamsoftem, któremu sprzedaje spółkę Mediporta


Warszawa, 03.04.2017 (ISBnews) - Grupa Neuca będzie współpracowała z firmą Kamsoft, dostarczającą rozwiązania informatyczne na rynek medyczny, poinformowała spółka. Partnerstwo pomoże zwiększyć efektywność działań w obszarze opieki zdrowotnej, podano także.
"Współpraca z Kamsoftoparta jest na obustronnych korzyściach - my mamy know-how, a nasz partner technologię i doświadczenie. Wykorzystanie platformy OSOZ pozwoli grupie Neuca na szybszy rozwój usług skierowanych do pacjenta poprzez zwiększenie ich efektywności i podniesienie standardów jakości. Wdrożenia realizowane przez Kamsoft gwarantują sprawne wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej, wpłyną na udoskonalenie zarządzania przychodniami i w przyszłości ośrodkami badań klinicznych w naszej grupie" - powiedział wiceprezes Tomasz Józefacki, cytowany w komunikacie.
W ramach współpracy Kamsoft wdroży działające w chmurze oprogramowanie serum do wspomagania zarządzania siecią przychodni lekarskich Świat Zdrowia, należących do Grupy Neuca. Dzięki partnerstwu zostaną wprowadzone innowacyjne rozwiązania mobilne, telemedyczne, aktywizujące pacjentów, podano także.
"Umowa z Neuca obejmuje również sprzedaż firmie Kamsoft udziałów spółki Mediporta, która dotychczas w Grupie Neuca była odpowiedzialna za dostarczanie w systemie chmurowym oprogramowania do zarządzania przychodniami czy indywidualnymi praktykami lekarskimi" - czytamy w komunikacie.
Marka Mediporta zostaje na rynku i będzie nadal rozwijana przez Kamsoft poprzez szersze dotarcie do rynku opieki zdrowotnej oraz integracji usług z innymi systemami, podano także.
"Dzięki przejęciu Mediporta, Kamsoft pozyskuje innowacyjne, łatwe i intuicyjne w obsłudze narzędzie, które może być uzupełnieniem portfolio dla określonej grupy klientów" - dodał Józefacki.
Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2016 r. wyniósł 29,4%. Akcje spółki są notowane na GPW od 2004 r.
(ISBnews)