Olympic liczy się z koniecznością zamknięcia 4 kasyn w Bratysławie


Warszawa, 04.04.2017 (ISBnews) - Jeśli decyzja władz Bratysławy o zakazie hazardu w mieście zostanie utrzymana, spółki zależne Olympic Entertainment Group (OEG) będą zmuszone do zamknięcia 4 kasyn w stolicy Słowacji, gdy ich licencje wygasną na początku 2019 r., podał Olympic.
"W przypadku najbardziej negatywnego scenariusza, spółki zależne OEG będą musiały zamknąć 4 kasyna w Bratysławie, gdy ich licencje wygasną na początku 2019 r. Przychody brutto z kasyn zlokalizowanych w Bratysławie wyniosły 8,2 mln euro w 2016 r. a wartość księgowa aktywów trwałych na 31 grudnia 2016 r. wynosiła 1,1 mln euro" - czytamy w komunikacie.
Rada miejska Bratysławy w tym roku dwukrotnie obradowała nad wnioskiem o wprowadzenie zakazu hazardu na terenie miasta od 1 maja br. z uwzględnieniem działania obecnych licencji do czasu ich wygaśnięcia. Rada odrzuciła wniosek 16 lutego, a następnie zaakceptowała go 30 marca br.
"Zdaniem Słowackiego Stowarzyszenia Operatorów Hazardu, druga decyzja rady miejskiej jest nieważna nawet tylko z tego powodu, że prawo nie pozwala podjąć kilku różnych decyzji w sprawie jednego wniosku, stąd pierwsza decyzja o odrzuceniu wniosku musi być uznana za ważną. Słowackie Stowarzyszenie Operatorów Hazardu planuje zaskarżyć decyzję z 30 marca 2017 r. w sądzie" - podano także w komunikacie.
Olympic prowadzi na Słowacji 8 kasyn, w tym 4 w Bratysławie. Nieopodatkowane przychody słowackich spółek zależnych grupy wyniosły 16,5 mln euro w 2016 r. przy stracie operacyjnej 0,04 mln euro. Olympic zatrudnia 324 w ramach działalności na Słowacji.
Olympic Entertainment Group jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Jest to największy w regionie operator kasyn - sieć działa pod marką "Olympic Casino".
(ISBnews)