Wielton planuje przeznaczać na dywidendę 25-30% zysku netto w kolejnych latach

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
6 kwietnia 2017, 08:01
Wielton planuje przeznaczać na dywidendę 25-30% zysku netto w kolejnych latach



Warszawa, 06.04.2017 (ISBnews) - Strategia Wieltonu na lata 2017-2020 zakłada przeznaczanie na dywidendę 25-30% rocznego zysku netto, podała spółka.

"Zarząd będzie rekomendował wypłatę dywidendy na poziomie 25-30% wypracowanego zysku netto w danym roku obrotowym. Ostateczny poziom rekomendowanej dywidendy uzależniony będzie od sytuacji makroekonomicznej i rynkowej, realizacji planów operacyjnych i inwestycyjnych oraz bieżącej sytuacji finansowej Grupy" - czytamy w komunikacie.

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 198 mln zł w 2016 r.

(ISBnews)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj