i2 Development przygotowuje się do realizacji inwestycji na Wyspach Kanaryjskich


Warszawa, 10.04.2017 (ISBnews) - i2 Development zdecydował o rozszerzeniu działalności deweloperskiej na rynki zagraniczne, rozpoczynając od inwestycji w Hiszpanii, podała spółka. Aktualnie i2 finalizuje transakcję nabycia udziałów w spółce, która jest właścicielem nieruchomości w Costa Adeje - głównym kierunku turystycznym na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie), podał i2 Development.
"Spółka wskazuje, iż zamierza powielić model prowadzonej działalności gospodarczej na runku niezależnym od koniunktury w Polsce. Spółka pośrednio zależna od emitenta, to jest i2 Development spółka z o.o. P2 sp.k. z/s we Wrocławiu finalizuje transakcję nabycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością utworzonej zgodnie z prawem hiszpańskim, która jest właścicielem nieruchomości położonej w prestiżowej lokalizacji w Adeje, na Teneryfie" - czytamy w komunikacie.
Wartość transakcji nie przekroczy kwoty 1 mln euro, podano także.
"Teneryfa jest zupełnie innym rynkiem niż Polska. Tutaj upatrujemy prężnego rozwoju biznesu, który nie będzie zależny od koniunktury panującej w kraju, a marże również będą wysokie. Rozpoczynamy działalność od małego projektu. Z czasem chcemy powiększać bank ziemi i skalę działalności. Widzimy, że na tym rynku możemy osiągać wiele korzyści biznesowych i finansowych" - skomentował wiceprezes Marcin Misztal, cytowany w komunikacie.
Jak wyjaśniono, wrocławski deweloper wchodzi na rynek zagraniczny, opierając się na sprawdzonym modelu biznesowym zastosowanym w Polsce. Decyzja o wyjściu za granicę jest podyktowana możliwością osiągania marż na wysokim poziomie, porównywalnym do tego, jaki notuje na projektach dotychczas realizowanych w Polsce, czyli ok. 40%.
i2 Development jest jednym z wiodących deweloperów na rynku wrocławskim. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w maju 2016 r.
(ISBnews)