GetBack chce przeprowadzić IPO i zadebiutować na GPW w tym rokuWarszawa, 11.04.2017 (ISBnews) - GetBeck planuje zwiększenie kapitałów poprzez pierwotną ofertę publiczną akcji (IPO) i debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie, poinformował prezes Konrad Kąkolewski.

"Złożyliśmy prospekt dotyczący IPO do Komisji. Chcemy zrobić to w tym roku" - powiedział Kąkolewski podczas konferencji prasowej, pytany o termin debiutu na GPW.

"Nasza spółka ma 400 mln zł kapitałów. Chcemy zwiększyć je o kilkaset milionów, żeby móc finansować rozwój organiczny" - dodał. Nie ujawnił, czy nowe akcje obejmą też dotychczasowi akcjonariusze.

GetBack poinformował dziś, że rozpoczyna program publicznej emisji obligacji o łącznej wartości 300 mln zł i w ramach pierwszej serii emisji chce pozyskać do 60 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój spółki.

Jak powiedział członek zarządu Marek Patuła, jeszcze w II kwartale GetBack planuje kolejną emisję obligacji, o podobnej wartości.

"Jeszcze w drugim kwartale byłaby kolejna transza. Wszystko zależy od popytu. Mamy blisko 30 spotkań z instytucjami, które na dziś naszych papierów nie mają. Zakładamy, że może to być porównywalna kwota" - powiedział Patuła podczas konferencji.

GetBack działa w Polsce oraz na rynku rumuńskim. Spółka zarządza portfelami wierzytelności ulokowanych w 5 własnych funduszach oraz w 16 zewnętrznych funduszach sekurytyzacyjnych reprezentowanych przez 5 TFI. Wartość wierzytelności pod zarządzaniem GetBack wyniosła 19 mld zł na koniec 2016 r.

W czerwcu 2016 r. 100% akcji GetBack zostało nabyte przez konsorcjum funduszy private equity z Abris Capital Partners na czele, który jest wiodącym akcjonariuszem DNLD Sp. z o.o., posiadającym wszystkie akcje GetBack.

(ISBnews)