Rada nadzorcza Brastera powołała dotychczasowy zarząd na nową kadencjęWarszawa, 20.04.2017 (ISBnews) - Marcin Halicki, Henryk Jaremka i Konrad Kowalczuk zostali powołani przez radę nadzorczą Brastera na nową trzyletnią kadencję w zarządzie, poinformowała spółka.

"Marcina Halicki został powołany na stanowisko prezesa, Henryka Jaremka na stanowisko wiceprezesa, a Konrada Kowalczuk będzie pełnił funkcję członka zarządu" - czytamy w komunikacie.

Marcin Halicki posiada doświadczenie zarówno w obszarze inwestycji kapitałowych, jak i zarządzaniu przedsiębiorstwami, w tym w przeprowadzaniu restrukturyzacji, określaniu celów strategicznych, zarządzaniu ludźmi, pozyskiwaniu inwestorów. Wcześniej przez ponad 10 lat związany ze spółką Luxmed, w latach 2003-2008 jako prezes, podano również.

"Henryk Jaremek to wybitny chemik specjalizujący się w przemysłowym otrzymywaniu polimerów wielkocząsteczkowych. Wieloletni pracownik naukowy, adiunkt w Wojskowej Akademii Technicznej. Był także odpowiedzialny za prace badawczo-rozwojowe w strukturach MON i Sztabu Generalnego. Jest współautorem wszystkich patentów i know-how wykorzystywanego oraz posiadanego przez spółkę" - czytamy w komunikacie.

Konrad Kowalczuk zawodową rozpoczął w 1996 r. w Polsko-Amerykańskim Banku Hipotecznym jako analityk, a następnie w latach 1997-2002 pracował w KP Konsorcjum-firmie zarządzającej funduszami inwestycyjnymi Octava NFI i NFI Piast na stanowiskach analityka finansowego, kierownika portfela mniejszościowego i dyrektora inwestycyjnego. Z Braster jest związany od 2011 roku. Początkowo pełnił funkcję członka rady nadzorczej, a od maja 2012 roku jest członkiem zarządu i dyrektorem finansowym, podano również.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Braster Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2015 r.

(ISBnews)