Rząd planuje wprowadzenie przyspieszonej amortyzacji dla inwestycji w zaawansowane technologie i robotyzację, co może uszczuplić przychody budżetowe o 1 mld zł rocznie - poinformował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
"W ciągu kilku miesięcy będziemy gotowi z ustawą, która będzie zakładać, że przedsiębiorcy inwestując w zaawansowane technologie i robotyzację, będą mogli rozliczać amortyzację w 100 proc. w ciągu jednego roku podatkowego" - powiedział dziennikarzom Morawiecki.
"Liczymy, że to pobudzi inwestycje w tych obszarach. Będziemy szli w tym kierunku bardzo zdecydowanie. Zakładam, że nowe przepisy mogą pomniejszyć przychody budżetowe maksymalnie o 1 mld zł rocznie" - dodał. (PAP Biznes)
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zobacz
|
