Lider tegorocznego rankingu pracodawców w USA wyprzedził Facebooka i Google. A do tego ma biuro w Polsce.

Według rankingu na 2017 rok stworzonego przez portal rekrutacyjny Glassdoor najlepszym pracodawcą w USA jest firma doradztwa strategicznego Bain & Company. Wyprzedziła ona m.in. Facebooka, Google czy LinkedIn. Od 2009 roku firma jest w czołówce rankingu, w tym już po raz trzeci na pierwszym miejscu. Bain & Company od ponad 40 lat doradza klientom między innymi w zakresie strategii organizacji, fuzji i przejęć, czy restrukturyzacji.

Ranking Glassdoor jest tworzony wyłącznie w oparciu o opinie pracowników zbierane przez cały rok i zestawiane z użyciem specjalnego algorytmu. Pracownicy anonimowo piszą o zaletach i wadach pracy w firmie. W 2016 roku na pierwszym miejscu było Airbnb (w tym roku firma spadła na 35 miejsce), a w 2015 – Google.

Wiele firm z amerykańskiego rankingu ma biura na całym świecie, w tym w Polsce. Bain & Company doradza klientom w Polsce od ponad 20 lat, oddział w Warszawie otwarto w 2012 roku.

- Warszawskie biuro jest jednym z najszybciej rosnących w Bain globalnie. Z Warszawy wspieramy klientów zarówno w Polsce jak i w Europie Centralnej – mówi Jacek Poświata, szef biura Bain&Company w Polsce i Europie Centralnej.

>>> Czytaj też: Prezes ZPP : mamy już rynek pracownika

Pracownicy amerykańskiego oddziału firmy chwalą sobie między innymi kulturę pracy oraz fakt, że zawsze mogą liczyć na wsparcie innych osób. 94 proc. pracowników, którzy wystawili firmie ocenę na portalu Glassdoor, poleciłoby pracę tam znajomemu.

Czy w polskim oddziale Bain&Company jest podobnie? – W całej firmie mamy powiedzenie: „A Bainie never lets another Bainie fail”, które najlepiej pokazuje, jaka panuje u nas atmosfera – mówi Poświata. – Warszawa jest inna od reszty świata, bo nasze biuro jest w fazie rozwoju. Rośniemy najszybciej zarówno w ramach globalnych struktur Bain, jak i na polskim rynku usług doradztwa strategicznego. Osoby, które są z nami bardzo na tym korzystają – dodaje, tłumacząc, że ci, którzy dołączają do warszawskiego zespołu mają wpływ na kształtowanie warszawskiego oddziału oraz stają przed możliwością bardzo dynamicznego rozwoju ich kariery.

Spośród 50 firm, które znalazły się w rankingu Best Places to Work 2017, biura w Polsce ma łącznie kilkanaście – poza Bain&Company jest to m.in. Facebook, Google, Adobe, Microsoft oraz IKEA.

>>> Polecamy: Niedobór talentów dusi firmy. Które kraje najlepiej radzą sobie z problemem?