Somalia: Już co najmniej 19 zabitych w zamachu na hotel w Mogadiszu

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
15 czerwca 2017, 09:46
Do co najmniej 19 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych środowego zamachu na hotel w stolicy Somalii, Mogadiszu - poinformowała w czwartek somalijska policja. Wcześniejszy bilans mówił o 10 zabitych.

Napastnik staranował wejście do hotelu Posh w południowej części miasta i zdetonował samochód pułapkę. Hotel, który został poważnie zniszczony, jest jedynym miejscem w stolicy Somalii, w którym znajduje się dyskoteka.

Następnie uzbrojeni napastnicy wkroczyli do restauracji Pizza Hut i przez kilka godzin przetrzymywali tam 20 zakładników.

Przedstawiciel somalijskiej policji Abdi Baszir powiedział agencji Reutera, że w nocy ze środy na czwartek siły bezpieczeństwa opanowały sytuację w restauracji; pięciu napastników zostało zastrzelonych.

Do ataku przyznała się powiązana z Al-Kaidą islamistyczna partyzantka Al-Szabab. Ugrupowanie walczy o narzucenie w Somalii surowej wersji islamu i obalenie prozachodniego rządu. Choć ekstremiści ponieśli w ostatnich latach straty, ich ugrupowanie nadal przeprowadza krwawe ataki w wielu rejonach Somalii, a zwłaszcza w stolicy kraju. (PAP)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj