4Mobility otworzyła trzy kolejne punkty car sharing w Warszawie, podała spółka. Dzięki porozumieniu z firmą deweloperską HB Reavis mogą już z nich korzystać pracownicy biurowców Postępu 14 na Mokotowie, West Station przy Dworcu Zachodnim i Gdański Business Center przy stacji metra Dworzec Gdański.

"Rozwój sieci punktów wynajmu aut 4Mobility o kolejne bazy przy warszawskich centrach biznesowych nie byłby możliwy bez otwartości właścicieli i zarządców nieruchomości na wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań i udogodnień dla swoich najemców. W ten sposób do ponad 35 punktów 4Mobility w stolicy dołączyły kolejne 3 bazy zlokalizowane przy: Postępu 14, West Station i Gdański Business Center" – powiedział prezes 4Mobility Paweł Błaszczak, cytowany w komunikacie.

Car sharing, czyli wynajem auta na minuty, odbywa się za pomocą intuicyjnej aplikacji mobilnej - samochód można wypożyczyć nawet na 15 minut. Takie rozwiązania stosowane są z powodzeniem przez użytkowników prywatnych i biznesowych w całej Europie, gdzie z usług wynajmu aut na minuty korzysta już ponad 2,1 mln osób. Według prognoz, w 2020 roku liczba użytkowników może wzrosnąć do 15 mln, podano także.

"Jako HB Reavis stale poszukujemy nowych rozwiązań, które zapewniają komfort ludziom pracującym w naszych budynkach. Tym samym wyznaczamy standardy, które docenianie są zarówno przez najemców, jak i specjalistów branży nieruchomości. Współpraca z 4Mobility oraz uruchomienie usługi car sharing we wszystkich budynkach HB Reavis w Warszawie doskonale wpisuje się w naszą politykę innowacyjnego zarządzania nieruchomościami" - dodał country leasing director w HB Reavis Poland Karol Wyka.

HB Reavis to międzynarodowa grupa deweloperska założona w 1993 roku w Bratysławie i działająca w Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, a także na Słowacji, Węgrzech oraz w Turcji.

4Mobility to spółka rozwijająca sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing. Jest notowana na NewConnect.

(ISBnews)