Powstający budynek o nazwie "Biura przy Bramie" będzie miał 13 tys. m2 powierzchni biurowej oraz 11 m2 powierzchni usługowej i będzie się składać z dwóch części (11 i 7 kondygnacji) z dwupoziomowym.

"Nazwa budynku - 'Biura przy Bramie' - nawiązuje do zaprojektowanego tuż obok placu miejskiego Brama Browarów. Wszystkie budynki biurowe, które powstaną na terenie Browarów Warszawskich będą nosiły nazwy inspirowane historią słynnych browarów Haberbusch i Schiele, które powstały w tym miejscu ponad 170 lat temu" - czytamy w komunikacie.

>>>>  Zobacz też: To miejsce niebawem zmieni się nie do poznania. Powstają nowe Browary Warszawskie


Rozpoczną się również prace związane z częściową budową placu miejskiego zwanego Bramą Browarów. Do dyspozycji mieszkańców, spacerowiczów, turystów i pracowników firm, które będą miały tu swoje biura, będzie łącznie aż 15 700 m2 otwartego terenu, umożliwiającego swobodny spacer przez Browary Warszawskie przez całą dobę, czytamy również.

Browary Warszawskie to flagowy projekt Echo Investment - kompleks apartamentowców, budynków biurowych oraz przestrzeni publicznej. Łączna powierzchnia inwestycji to 100 tys. m2. Powstaje przy ul. Grzybowskiej w Warszawie.

Echo Investment jest notowane na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 586 mln zł w 2015 r. Od 2015 roku Echo jest częścią grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.