Zapisy na akcje spółki XTPL zostały przedłużone i odbędą się w dniach 4-7 lipca, podała firma.



"Według zaktualizowanego harmonogramu zapisy na akcje spółki XTPL będą trwały od 4 do 7 lipca 2017. Do 30 czerwca natomiast przedstawiciele firmy spotykają się z inwestorami w Polsce i za granicą" - czytamy w komunikacie.

Na początku czerwca spółka informowała, że zapisy na jej akcje odbędą się 9-19 czerwca br.

"Ze względu na napięty harmonogram spotkań w Polsce nie mogliśmy poświęcić inwestorom zagranicznym wystarczającej uwagi. Dlatego przedłużyliśmy termin zapisów, dzięki czemu spotkaliśmy się z inwestorami zagranicznymi oraz polskimi, co wcześniej nie było możliwe. Zależy nam na tym, aby nasz akcjonariat miał globalny charakter, ponieważ zasięg technologii XTPL i perspektywy rozwoju spółki są globalne" - powiedział prezes XTPL Filip Granek, cytowany w komunikacie.

Społka informowała na początku czerwca, że zamierza pozyskać do 10 mln zł, które przeznaczy m.in. na rozwój nowych laboratoriów. Niezwłocznie po zakończeniu oferty spółka zamierza ubiegać się o wprowadzenie akcji na NewConnect.

TPL będzie dostarczać odbiorcom kompleksowe rozwiązanie technologiczne, czyli urządzenia (drukarki laboratoryjne oraz drukarki przemysłowe) i nanotusze umożliwiające produkcję TCF. Taka strategia biznesowa zapewni firmie dwojaki przychód - jednorazowy (drukarki) i powtarzalny (tusze), wskazano także.

XTPL jest spółką technologiczną, prowadzącą prace badawczo-rozwojowe (B+R) mające na celu rozwinięcie i komercjalizację przełomowej technologii ultraprecyzyjnego drukowania szerokiej gamy nanomateriałów.

(ISBnews)