Poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak powiedział w sobotę PAP, że na sobotnim kongresie PiS nie usłyszał ani jednego zdania o reformie gospodarczej. "Były wypowiedzi o budowaniu mostów, czy lepszym i szybszym internecie, a gdzie gospodarka? To był czysty PR" - podkreślił.

Jak dodał, politycy PiS nie mówili o przychodach i oszczędnym państwie. "Jestem zdumiony, że PiS tak łatwo przyjmuje narrację Edwarda Gierka z lat 70., taką retorykę - jest dobrze, będzie jeszcze lepiej" - zaznaczył.

Jakubiak zaapelował do wicepremiera Mateusza Morawieckiego, aby nie chwalił się nie swoimi sukcesami. "Sukcesy są polskiej przedsiębiorczości, a nie Morawieckiego. W okresie sprawowania władzy Morawiecki nie pomógł przedsiębiorcom, więc nie wiem, skąd się bierze jego dobry humor" - podkreślił.

Z kolei wicepremier Jarosław Gowin - jak ocenił Jakubiak - przywłaszczył sobie projekt zmniejszenia VAT dla małych przedsiębiorców. "W tej chwili nad tym projektem pracują cztery organizacje w zespole wspierania polskiej przedsiębiorczości, więc pytanie, dlaczego Gowin przywłaszcza pomysł innych" - mówił poseł Kukiz'15.

Reklama

Zdaniem Jakubiaka Platforma musi zmienić swoje podejście, bo nie może być cały czas w kontrze do PiS. "Jeśli Platforma nie będzie przedstawiała swoich pomysłów, nie będzie reformatorska, to polegnie. Ile razy można mówić, że ktoś wszystko robi źle, przecież sami rządzili 8 lat. Politycy Platformy idą ciemną, ślepą ulicą, którą sami sobie wybudowali" - podkreślił poseł Kukiz'15.(PAP)