Action wchłonie spółki zależne, stawia na rozwój marek własnychWarszawa, 28.07.2017 (ISBnews) - Action w restrukturyzacji podjął decyzję o zamiarze połączenia ze spółkami zależnymi Actina, Sferis, Retailworld i gram.pl. Rozwój marek własnych to jeden z trzech elementów nowej strategii, poinformował wiceprezes Action Sławomir Harazin.

„4 lipca br. sędzia-komisarz zatwierdził nasz plan restrukturyzacyjny, którego znaczną część już wykonaliśmy. Zatwierdzenie tego planu było jednak konieczne, aby podjąć kroki finalizujące jego całkowitą realizację. Chodzi o ogłoszony 28 lipca proces konsolidacji w GK Action. Oznacza ona, że Actina, Sferis i gram.pl zostaną połączone z Action. Dzięki tym zmianom Actina, Sferis i gram.pl staną się silnymi markami własnymi należącymi do Action i w takiej postaci będą komunikowane do odbiorców. Rozwój marek własnych to jeden z trzech elementów naszej nowej strategii opisanej w planie restrukturyzacyjnym" – powiedział Harazin, cytowany w oświadczeniu przesłanym ISBnews.

„Łączenie nastąpi przez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej 1, spółki przejmowanej 2, spółki przejmowanej 3 oraz spółki przejmowanej 4 na spółkę przejmującą […]. Z uwagi na fakt, że spółka przejmująca posiada bezpośrednio 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki przejmowanej 1 i spółki przejmowanej 4 oraz pośrednio (po przez spółkę przejmowaną 1) 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki przejmowanej 2 i spółki przejmowanej 3, łączenie zostanie przeprowadzone […] bez podwyższenia kapitału zakładowego" – czytamy w komunikacie.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

(ISBnews)