Emperia jest na etapie 'zaawansowanego' due diligence w pozyskiwaniu inwestora


Warszawa, 29.08.2017 (ISBnews) - Proces pozyskiwania inwestora dla Emperii Holding jest na etapie "zaawansowanego due diligence" i przebiega zgodnie z harmonogramem założonym przez spółkę, poinformował wiceprezes Cezary Baran.
"Proces pozyskiwania inwestora przebiega zgodnie z naszymi harmonogramami i jesteśmy na etapie zaawansowanego due diligence. Co do liczby zainteresowanych inwestorów - nie chcemy ujawniać żadnych szczegółów" - powiedział Baran podczas konferencji prasowej.
"Następna informacja będzie dotyczyła już wybranego inwestora, nie chcemy określać i mówić kiedy to nastąpi" - dodał wiceprezes. Wskazał, że koszty pozyskiwania nowego inwestora wynoszą obecnie poniżej 1 mln zł.
Wiosną prezes Dariusz Kalinowski informował, że Emperia Holding liczy, iż inwestor dla spółki zostanie wyłoniony w III kw. tego roku. Wskazał wówczas, że scenariuszem bazowym jest inwestor, który przejmie całość spółki - bez dzielenia na segmenty: IT, nieruchomości itp.
"Nie widzimy, by postępowanie kontrolne dotyczące podatku było jakąś przeszkodą w procesie poszukiwania nowego inwestora. Jesteśmy przekonani, że argumenty są po naszej stronie" - powiedział także Baran podczas dzisiejszej konferencji.
Na początku sierpnia br. dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie utrzymał decyzję zobowiązania podatkowego Emperia Holding w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w wysokości 142,46 mln zł.
Emperia podała dziś w prezentacji wynikowej, że 21 sierpnia br. spółka złożyła do naczelnika II Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie wniosek o wstrzymanie wykonania decyzji wraz z wnioskiem o przyjęcie zabezpieczenia wykonania zobowiązania podatkowego w formie gwarancji bankowej.
Emperia Holding jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2002 r. Grupa handlowa Emperia prowadzi działalność detaliczną, deweloperską i informatyczną. Jest właścicielem m.in. sieci detalicznej Stokrotka.
(ISBnews)