CD Projekt chce rozwijać model gier typu multiplayerWarszawa, 07.09.2017 (ISBnews) - CD Projekt chce rozwijać model biznesowy gier typu multiplayer, poinformował prezes Adam Kiciński.

„Gwint na platformie GOG Galaxy pokazał nasz potencjał w segmencie multiplayer'owym i chcemy rozwijać ten model biznesowy" – powiedział dziennikarzom Kiciński.

Wskazał, że będą systematycznie wprowadzane kolejne funkcjonalności do GOG Galaxy tak, żeby m.in. ułatwić zewnętrznym deweloperom tworzenie gier na tę platformę. Według jego słów, prowadzone są rozmowy z zewnętrznymi deweloperami o wykorzystaniu Galaxy w ich produkcjach. Jednym ze strategicznych kierunków dla GOG jest rozbudowa "zewnętrznego" katalogu gier.

Tymczasem w kwestii tytułu Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, autorstwa CD Projekt, Kiciński zaznaczył, że gra jest wciąż w początkowej fazie.

"Gwint jest cały czas w początkowej fazie – to duży projekt, który się tak naprawdę dopiero się zaczyna. Prace trwają nad balansem gry i tym, aby był dobrą podstawą do e-sportu. Rozwój Gwinta i przychodów z niego będzie napędzany kolejnymi wydarzeniami. Stale będą pojawiać się nowe karty, będzie nowa frakcja, nowi liderzy, kolejne wydarzenia okolicznościowe i nowy tryb rozgrywki" - powiedział Kiciński.

Podkreślił, że spółka będzie eksplorować e-sportowy charakter Gwinta. Dodatkowo, szykowany jest fabularny dodatek "Wojna Krwi". Jak wskazał prezes CD Projekt, będzie duża kampania dla jednego gracza z min. 15 godzin akcji.

„Myślę, ze fabuła będzie fascynująca. Jak zawsze obok sensu biznesowego chcemy, aby było to 'ok' dla graczy" – wskazał prezes.

Obecnie nad tytułem pracuje min. 100 osób. Jak zaznaczył, wersja mobilna Gwinta „nie jest na dziś zapowiedziana". Z kolei wśród rynków, które generują najwyższe przychody z gry wymienił USA, Niemcy, Japonię.

„Polska jest wysoko, a w Chinach Gwint zaczął bardzo obiecująco" - zaznaczył Kiciński.

W kwestii gry Cyberpunk zarząd spółki wskazał, że aktualnie pracuje przy nim ok. 300 osób. Piotr Nielubowicz, członek zarządu ds. finansowych CD Projekt, wskazał że „idzie dobrze, prace są bardzo intensywne" i przyjdzie moment, że CD Projekt zacznie go komunikować.

Władze CD Projekt wskazały także, że Wiedźmin 3 „nie starzeje się i nadal fantastycznie sprzedaje". W związku z nowymi rodzajami konsol PS i Xbox, obsługujących format 4K, spółka wyda niedługo Wiedźmina 3 właśnie w tej wersji.

Na pytanie o dywidendę zarząd stwierdził, że „nie ma konkretnej polityki dywidendowej na horyzoncie".

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier.

(ISBnews)