Torpol liczy na ogłaszanie przetargów w Norwegii w IV kw. 2017 r.Warszawa, 08.09.2017 (ISBnews) - Torpol oczekuje, że na ważnym dla niego rynku norweskim pojawią się w IV kw. br. przetargi na roboty kolejowe o wartości nawet ok. 2,5 mld NOK, poinformował prezes Grzegorz Grabowski.

"Zapowiadane jest sporo postępowań na IV kw. Mamy sygnały, że chcą ogłosić przetargi na nawet 2,5 mld NOK w IV kw." - powiedział Grabowski podczas konferencji prasowej.

Wcześniej spółka wielokrotnie podkreślała, że widzi szansę rozwoju na rynku norweskim, gdzie ma ruszyć rządowy program, który w wariancie podstawowym zakłada przeznaczenie do 2029 r. równowartości ok. 101,8 mld zł na modernizację i rozbudowę infrastruktury kolejowej.

"W I półroczu Norwegia odcisnęła się mało pozytywnie, ale spojrzenie nadal jest takie, żeby zadbać o ten rynek. Firm wykonawczych jest tam mało, marżowość może być nawet dwucyfrowa. Norwegia to też przyczółek na Skandynawię" - dodał prezes.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 770 mln zł w 2016 r.

(ISBnews)