GNB może okresowo nie spełniać wymogów kapitałowych w zw. z nowymi narzutamiWarszawa, 08.09.2017 (ISBnews) - Getin Noble Bank (GNB) szacuje, że w związku z oczekiwanymi dodatkowymi narzutami kapitałowymi, dotyczącymi kredytów walutowych, które będą obowiązywać od 2018 roku, może okresowo nie spełniać wymogów kapitałowych, poinformował prezes Artur Klimczak.

"Ewentualne niespełnianie minimalnych wymogów kapitałowych, uwzględniających dodatkowe narzuty kapitałowe związane z walutowymi kredytami hipotecznymi może potrwać kilka kwartałów i będzie dotyczyć okresu po 2017 roku" - powiedział Klimczak podczas konferencji prasowej.

Bank podał w dzisiejszym raporcie, że zgodnie z zaktualizowanym programem postępowania naprawczego zakłada przejściowe niespełnianie wymogów kapitałowych zawierających dodatkowe narzuty kapitałowe na kredyty walutowe. Zgodnie z planem, niedobór kapitałów ma być pokrywany z bieżących zysków.

"Nie ma rozmów z Komisją, jeśli chodzi o emisję akcji, zaś jeśli chodzi o emisję długu, to nie planujemy zwiększenia tego portfela" - powiedział wiceprezes Jerzy Pruski podczas konferencji.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

(ISBnews)