O Węgrach zrobiło się głośno. Na Węgrzech płace rosną o kilkanaście procent. Czy w Polsce można pójść tym śladem?
zaliczyły kryzysy walutowe, a to bardzo drastyczne katastrofy gospodarcze. Na kilka lat nawet obniżono wynagrodzenia w budżetówce. W Polsce nic podobnego się nie stało, nawet w okresie transformacji. W jaki sposób na Węgrzech tak duży wzrost wynagrodzeń stał się możliwy?
- Węgrom bardzo sprzyja ożywienie gospodarcze na świecie, ich jest dwukrotnie bardziej otwarta niż to ma miejsce w Polsce - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
>>> Czytaj też: Rewolucyjny ruch Lidla. Dyskont będzie sprzedawał wycieczki
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: MarketNews24
Zobacz
|
