Macro Games aktualizuje strategię, planuje kilkanaście gier na urządz. mobilneWarszawa, 13.09.2017 (ISBnews) - Macro Games planuje wydać co najmniej kilkanaście tytułów na urządzenia mobilne do końca 2018 roku, podała spółka. Chce wydzielić dwa segmenty działalności – produkcji i dystrybucji gier oraz e-sportowy. Docelowo 90% budżetu Macro Games ma wspierać działania związane z segmentem GameDev.

"Skupienie się na produkcji gier jest dla nas naturalnym krokiem po ostatnich inwestycjach w dział developmentu. Już wkrótce będziemy się chcieli pochwalić naszym planem wydawniczym na ten i przyszły rok. Obecnie kończymy pracę nad grą NatGeo Wild Colors, której premiera będzie miała miejsce jeszcze we wrześniu" - powiedziała prezes Agnieszka Zemsta, cytowana w komunikacie.

Spółka planuje skorzystać z możliwości jakie dają kryptowaluty. W kolejnych miesiącach planuje rozpocząć proces ICO ("Initial Coin Offering") kryptowaluty MacroCoins, która będzie uniwersalnym środkiem płatniczym uznawanym przez projekty realizowane w ramach obu segmentów Macro Games , podano również.

MacroCoins będą walutą, którą będzie można handlować na największych istotnych giełdach kryptowalut na świecie, co umożliwi ich konwersję na realny pieniądz. Spółka szacuje wpływy z ICO, które planowane jest na początek II kwartału przyszłego roku na około 3 mln USD.

Macro Games to spółka z segmentu nowych technologii, rynku gier i elektronicznej rozrywki. Pozycje na swoim rynku buduje gromadząc w portfelu różne portale internetowe odnoszące się do tematyki gier oraz realizując innowacyjne projekty przeznaczone dla społeczności graczy. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r.

(ISBnews)