4Mobility rozpoczyna jutro publiczną ofertę akcji seri F z ceną maks. 25 zł: szt.


Warszawa, 18.09.2017 (ISBnews) - 4Mobility rozpoczyna jutro publiczną ofertę akcji serii F od zapisów dla inwestorów indywidualnych, które potrwają do 28 września, podała spółka. Book building będzie prowadzony w dniach 26-29 września. Cena maksymalna wynosi 25 zł za akcję.
"Spółka oferuje 400 000 akcji serii F, czyli ok. 18,8% w kapitale zakładowym, a pozyskane środki przeznaczy na rozszerzenie zasięgu usług car sharing i budowę pozycji lidera rynkowego w tym obszarze w Polsce" - czytamy w komunikacie.
Zapisy na akcje dla inwestorów instytucjonalnych zaplanowano w dniach 2-4 października, a cena emisyjna zostanie podana do publicznej wiadomości w dniu 29 września. Przydział akcji i zakończenie oferty publicznej akcji nastąpi w dniu 5 października 2017, podano także.
Oferującym akcje jest konsorcjum, w skład którego wchodzą: Dom Maklerski Navigator - oferujący i zarządzający księgą popytu oraz Biuro Maklerskie Alior Bank - lider konsorcjum detalicznego.
"Emisja akcji pozwoli nam przyspieszyć rozwój w Warszawie i w kolejnych miastach w Polsce. W ciągu kilku miesięcy znacząco zwiększyliśmy liczbę baz w Warszawie oraz poziom utylizacji samochodów. Potrzeba usług car sharing w Polsce konsekwentnie potwierdza się - co miesiąc skokowo rośnie liczba zarejestrowanych w 4Mobility użytkowników. Planujemy wdrażanie nowych innowacyjnych usług, nowe partnerstwa biznesowe, a także rozbudowę floty o samochody elektryczne. Zachęcamy użytkowników naszych usług do składania zapisów" - powiedział prezes Paweł Błaszczak, cytowany w komunikacie.
4Mobility to spółka rozwijająca sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing. Jest notowana na NewConnect.
(ISBnews)