Oferta Mennicy na złote monety dla Tajlandii uznana za zajkorzystniejsząWarszawa, 20.09.2017 (ISBnews) - Oferta Mennicy Polskiej została uznana za najkorzystniejszą w zakresie produkcji i dostawy dla Tajlandiii dodatkowych medali w ilości 50 tys. sztuk upamiętniających ceremonię kremacji Króla Bhumibola Adulyadeja, poinformowała spółka. Z kolei oferta Mennicy w zakresie wybicia monet obiegowych dla Tajlandii nie została uznana za najkorzystniejszą.

"W nawiązaniu do raportu w sprawie złożenia przez emitenta oferty, dotyczącej produkcji i dostawy dla Ministerstwa Finansów - Departamentu Skarbu w Tajlandii w roku 2018 złotych (Au) dodatkowych medali upamiętniających ceremonię kremacji Króla Bhumibola Adulyadeja w ilości 50 000 sztuk zawiadamia, że spółka w dniu 20 września 2017 roku powzięła informację, iż jej oferta została wybrana jako najkorzystniejsza" - czytamy w raporcie.

Mennica Polska zawarła w sierpniu br. z Ministerstwem Finansów - Departamentem Skarbu w Tajlandii umowy na produkcję i dostawę w 2017 i 2018 r. złotych medali upamiętniających ceremonię kremacji Króla Bhumibola Adulyadeja w ilości 99 tys. szt. Szacunkowa wartość umowy wraz z kruszcem opiewa na łączną kwotę 86,9 mln USD..

Oferta w przetargu na produkcję monet obiegowych zorganizowanym przez Ministerstwo Finansów - Departament Skarbu w Tajlandii, dotyczącym wybicia monet obiegowych o nominale 2 baht w ilości 220 mln sztuk zawiadamia, nie została uznana za najkorzystniejszą, wynika z kolejnego raportu.

Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

(ISBnews)