Columbus Energy chce przenieść notowania na główny rynek GPW w kilka miesięcyWarszawa, 21.09.2017 (ISBnews) - Columbus Energy podpisał umowę z Domem Maklerskim Banku Ochrony Środowiska na przygotowanie i przeprowadzenie oferty publicznej oraz wprowadzenie jej akcji do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) z NewConnect, podała spółka. Firma liczy na przeniesienie notowań na główny rynek w ciągu kilku miesięcy.

"Podpisana przez emitenta umowa dotyczy przygotowania przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. prospektu emisyjnego dla akcji serii A, B, C, D, E oraz F, dopuszczanych i wprowadzanych do obrotu regulowanego prowadzonego przez GPW w Warszawie oraz dla akcji nowej emisji serii G oferowanych w ofercie publicznej i wprowadzenia do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW" - czytamy w komunikacie.

Spółka planuje złożyć prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w październiku br. po podjęciu stosownej uchwały przez jej walne zgromadzenie.

"Jeśli cały proces przebiegnie sprawnie, to pierwszego notowania na rynku regulowanym GPW spodziewamy się już za kilka miesięcy. Jesteśmy przekonani, iż przeniesienie notowań na GPW sprawi, że będziemy postrzegani jako poważny podmiot na rynku energetyki odnawialnej, a realizowanie planów i prognoz pozwoli nam zdobyć zaufanie kolejnych inwestorów" - powiedział prezes Dawid Zieliński, cytowany w komunikacie.

Columbus Energy jest liderem w obszarze pozyskiwania energii ze słońca. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od marca 2016 r.

(ISBnews)