Capital Park oczekuje znaczącego wzrostu przychodów i rentowności


Warszawa, 28.09.2017 (ISBnews) - Capital Park oczekuje znaczącego wzrostu przychodów, dzięki podpisanym umowom i osiągniętemu poziomowi najmu 88% posiadanej powierzchni w ukończonych projektach, poinformował członek zarządu Marcin Juszczyk. Spółka spodziewa się również rosnącej rentowności działalności.
"Odnotowaliśmy absolutnie rekordowy wynik najmu w I półroczu, czyli 19,8 tys m2 nowowynajętej powierzchni i 7,5 tys m2 w przedłużonych umowach. W I półroczu mieliśmy 15% wzrostu przychodów w euro (11% w złotych). Osiągnięty wysoki poziom łącznego najmu w całym portfelu przekłada się na bardzo ograniczone ryzyko działalności" - powiedział Juszczyk podczas spotkania z dziennikarzami.
"Jeszcze nie widać 100% efektu tych działań w naszych wynikach. Wzrost przychodów mamy 'zakontraktowany'. Nowe umowy zaczną procentować w kolejnych okresach. Jednocześnie wpływy operacyjne netto (NOI) pozwoliły na osiągnięcie break even w I kwartale. Od tego czasu każdy dodatkowy wynajęty m2 i przychód z tego będzie się przekładać na dodatkowe zyski" - zaznaczył członek zarządu Capital Park.
Podkreślił ponadto obniżenie kosztów finansowych r/r o 37% dzięki korzystnemu refinansowaniu zobowiązań.
"Efekty na tym poziomie bedą jeszcze większe w kolejnych okresach. Ponadto zakładamy, że nie przekroczymy poziomu 60% długu do aktywów pomimo nowych inwestycji" - zapowiedział Juszczyk.
Grupa dysponuje obecnie łącznie 271 tys. m2 całkowitej powierzchni wynajmu, a wartość portfolio nieruchomości osiągnęło 2,1 mld zł.
Grupa Capital Park jest doświadczoną firmą inwestycyjną i aktywnym deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od 2003 roku. W skład portfela Grupy Capital Park wchodzą takie projekty jak: największy ekologiczny budynek biurowy w Warszawie – Eurocentrum Office Complex, wielofunkcyjny projekt Royal Wilanów, czy ArtN – wyjątkowa, postindustrialna przestrzeń w sercu stolicy. Spółka jest gotowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2013 roku.
(ISBnews)