ITMAGINATION objęło całą emisję akcji serii E 4Mobility


Warszawa, 02.10.2017 (ISBnews) - Firma ITMAGINATION, która dostarcza platformę pozyskiwania i obsługi klientów dla 4Mobility objęła całą emisję serii E akcji spółki, poinformował CEO Paweł Błaszczak.
"Po roku działalności widzimy, jak duża jest dynamika rozwoju usługi car sharing, co automatycznie wymusza na nas sięganie po najnowocześniejsze rozwiązania IT. Dlatego z przyjemnością informujemy, że nasz nowy partner biznesowy - firma ITMAGINATION - oprócz dostarczenia bardzo nowoczesnej platformy pozyskiwania i obsługi klientów, postanowiła zaangażować się kapitałowo, obejmując całość emisji serii E" - powiedział CEO 4Mobility Paweł Błaszczak, cytowany w komunikacie.
Wejście inwestora do 4Mobility usprawni dalszą realizację strategii firmy i pozwoli na budowanie przewag konkurencyjnych, dotyczących zwłaszcza obszaru IT, podkreślono w komunikacie.
"Skalowalność rozwiązań informatycznych jest istotna dla komfortu naszych dotychczasowych użytkowników, ale również umożliwi szybsze pozyskiwanie nowych odbiorców naszych usług. Partnerstwo z ITMAGINATION - spółką specjalizującą się w tworzeniu innowacyjnych systemów informatycznych dla największych europejskich firm - gwarantuje nam stworzenie usług car sharing nowej generacji" - dodał Błaszczak.
ITMAGINATION stworzy dla 4Mobility nowoczesną platformę obsługi klienta, dzięki czemu dostępność usług będzie dostosowywana na bieżąco do zapotrzebowania. Zastosowanie algorytmów analizy Big Data oraz sztucznej inteligencji pozwoli na przewidywanie zmian w zapotrzebowaniu na auta i reakcję z wyprzedzeniem - umożliwiając jak najlepsze rozlokowanie floty samochodów, podano także.
"System pozwoli ponadto na szeroką integrację z usługami obecnych i przyszłych partnerów. Integracja obejmie systemy płatności, programy rabatowe oraz inne usługi zwiększające komfort klientów 4Mobility. Wszystkie usługi będą dostępne za pomocą aplikacji mobilnej. Platforma 4Mobility będzie wciąż rozwijana. Celem jest nie tylko ułatwienie korzystanie z aut, ale również zapewnienie komfortowego przemieszczania się po mieście - niezależnie od wyboru środka transportu" - czytamy również.
ITMAGINATION specjalizuje się w usługach i rozwiązaniach dla banków, instytucji finansowych oraz międzynarodowych firm z sektora FMCG, budowlanego i technologicznego. Firma zrealizowała setki projektów dla blisko 90 średnich i dużych przedsiębiorstw z całego świata.
4Mobility to spółka rozwijająca sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing. Jest notowana na NewConnect.
(ISBnews)